Až 40% účtů na sociálních sítích jsou falešné účty (infografika)

Pokud Impermium analyzovali správně, tak sociální sítě jsou zaplaveny falešnými účty. A také spamem, podvody a množstvím pochybných aktivit.

Podle analýzy společnosti Impermium se spammeři a internetový podvodníci velmi rychle přizpůsobili novým  možnostem a na sociálních sítích vytvářejí ve velkém falešné účty. Až 40% na některých sociálních službách jsou falešné účty, které navíc slouží k poškozování ostatních uživatelů.

Podvodníci registrují účty v milionech kusů,“ uvádí se v analýze. „Využívají žádostí o přátelství, závádějících zpráv, podvodných líbí. Zároveň dochází k exponenciálnímu růstu černého trhu s účty na sociálních sítích„.

Výjimkou nejsou ani promyšlené útoky na Facebooku, které dokáží během hodiny využít až 30 tisíc falešných účtů k vložení přes 475 tisíc komentářů na Stránky. Spam na sociálních sítích nejčastěji slouží pro módu a elektroniku, klasické porno témata jsou až na daleko pozdějších místech pomyslného žebříčku.

Zdroj: Debut Impermium Index Reveals Surprising Trends in Social Web Spam Attacks

Tags: , , , , , , , ,

O Daniel Dočekal

Daniel (Bradbury) Dočekal je internetový publicista. Většinu současných aktivit věnuje sociálním sítím, webdesignu, tvorbě obsahu, novým médiím, reklamě a internetovému marketingu.