TIP: Jak převést osobní profil na Facebook Page

Pokud se vám někdy dříve povedlo začít na Facebooku působit s firmou na osobním účtu, tak byste měli vědět, že je možné převést osobní profil na firemní Stránku.

Osobní profil na Facebooku není jen tak zbytečně osobní. Pravidla užívání jasně říkají, že může být použit pouze pro skutečné (žijící) osoby, nikoliv pro firmy, instituce či organizace. Marno dodávat, že na českém Facebooku najdete tisíce firem,  které používají osobní profil místo Facebook Page.

A některé už narazily na zásadní omezení, tedy možnost mít maximálně 5 000 přátel. Což vedle řady dalších omezení je omezení znamenající konec, dál vlak nejede, víc „fanoušku“ v podobě „přátel“ prostě nezískáte.

Facebook už před pár lety konečně pochopil, že převedení Profilu na Page není dost dobře možné provádět ručně – tedy založením profilu a opakovanými žádostmi přátel, zda by se nestali fanoušky. A nabízí Profile to Business Page Migration.

Jak převést osobní profil na Stránku

Migrace Profilu na Page se postará o převod přátel na fanoušky (nejpodstatnější věc) a navíc přenese ještě profilovou fotografii (tu jednu fotografii, nikoliv všechny fotografie  uložené v profilu). Nepřevedou se tedy fotografie, poznámky, foto-alba, videa, odkazy, statusy ani cokoliv dalšího.  Pokud chcete informace z původního profilu získat a uložit – Stáhněte si svůj kompletní Facebook profil ještě předtím, než provedete migraci.

Vedle toho se osobní profil změní na servisní účet/profil (business account) – což sice může znít jako „špatná zpráva“, ale z hlediska Facebooku i všech mechanismů je to jediné správné řešení. Nově vzniklý servisní účet bude poté sloužit pro správu nově vzniklé Facebook Page.

Pokud používáte osobní profil pro firmu na Facebooku, měli byste provést migraci – lze očekávat, že Facebook se v brzké době zaměří na firmy porušující Pravidla používáním osobního profilu pro firemní prezentaci. Mají nyní snadný nástroj pro napravení závadného stavu. A pokud závadný stav nenapraví, mohou očekávat smazání osobního účtu. A tím ztrátu všeho.

Tags: , , , , ,

O Daniel Dočekal

Daniel (Bradbury) Dočekal je internetový publicista. Většinu současných aktivit věnuje sociálním sítím, webdesignu, tvorbě obsahu, novým médiím, reklamě a internetovému marketingu. Čerstvé aktivity zahrnují spuštění www.bookz.cz, www.feedit.cz a www.justit.cz či redesign www.tiscali.cz. Osobní, profesní, stránky najdete na www.bradbury.cz

Komentáře (Facebook i zde na webu)

Prozatím bez komentářů.

Komentovat

*