Návod: Stáhněte si svůj kompletní Facebookový profil

Pokud chcete  utéct z Facebooku nebo si prostě zálohovat své informace, můžete si  stáhnout svůj (skoro) kompletní profil. Statusy, fotky, poznámky, události, přítele i zprávy. Není to dokonalé, ale pořád je to lepší než to nic.

Facebookem nabízená  možnost stažení kompletních informací z vašeho Facebook profilu je k nalezení  v Nastavení účtu-> Obecné a tam najdete doleStáhněte si soubor se svými daty z Facebooku.

Poté co tuto možnost zvolíte, neočekávejte váš kompletní účet okamžitě dostupný – možná i až za několik hodin dostanete klasický e-mail s odkazem, na kterém bude zip archiv s informacemi z vašeho profilu. Poté postačí už jenom vyplnit znovu vaše heslo k Facebooku a soubor stáhnout.

Stažený soubor (v mém případě 418 MB dat v zabalené podobě, 437 MB v rozbalené)  si můžete rozbalit na svůj disk a pomocí index.html souboru otevřít základní profilovou stránku. Na té najdete základní informace o vás (profilovou informaci) a vlevo odkazy na další stažená data.

Zeď (Wall) byl ve stažených datech dříve dostupná, byť nikdy nebyla kompletní. Zajímavé je, že v datech stažených dnes (květen 2013) už není.

Fotografie (Photos) se vám pravděpodobně nepodaří příliš použít, protože Facebook nezvládl konverzi českých popisů fotek na názvy – takže pokud je budete chtít nějak zpracovat, využijte složku photos – v ní najdete jednotlivé fotogalerie – přímo z „index.html“ se vám je nespíš nepodaří otevřít ani zobrazit. Vedle Photos (fotografií) budete mít ještě samostatně Synced Images (synchronizované obrázky) a Videos (videa).

Příklad: „Památnik ikov – 402339519930

Friends (Přátele) obsahuje pouze jména přátel v abecedním pořadí – údaje o nich vám (z pochopitelných důvodů) Facebook neposkytne. A nejsou ani klikací. Čas od času u některého z nich najdete e-mail.

Notes (Poznámky) v mém případě dosahují do ledna 2008 (což také není kompletní). A získáte je včetně komentářů přátel.

Events (Události) vás možná překvapí, protože málokdo tuší, do kolika událostí byl vlatně přidán. Každopádně dostanete jenom přehled událostí, ke kterým jste se přihlásili k účasti.

Message (Zprávy) jsou archivem vaší „vnitřní pošty“ a to v podobě kompletních konverzací. Vůbec první tam nacházím z ledna 2008. Opět nejsou ani jména lidí klikací, takže se ani nedostanete zpět na Facebook.

Pokud jste čekali, že vaše Facebook data bude možné získat v nějaké použitelné podobě (zejména třeba jako XML export), tak máte prostě smůlu. Ale pořád je lepší mít data takto, než vůbec jako doposud.

PS: Vedle právě popsaného jde ještě stáhnout rozšířený archiv. Co v něm konkrétně dostanete hledejte v Co získáte v “rozšířeném” archivu vašeho účtu staženém z Facebooku?

Tags: , , ,

O Daniel Dočekal

Daniel (Bradbury) Dočekal je internetový publicista. Většinu současných aktivit věnuje sociálním sítím, webdesignu, tvorbě obsahu, novým médiím, reklamě a internetovému marketingu. Čerstvé aktivity zahrnují spuštění www.bookz.cz, www.feedit.cz a www.justit.cz či redesign www.tiscali.cz. Osobní, profesní, stránky najdete na www.bradbury.cz

Komentáře (Facebook i zde na webu)

Prozatím bez komentářů.

Komentovat

*